SPA PUHKUS / Krimm

Krimm

Tänu mägedele on lõunas asuvatel kuurortides pehmem kliima kui Põhja-Krimmis.
Krimmi poolsaar on iidsetest aegadest asustatud. Siin on säilinud palju arhitektuurilisi ning ajaloolisi mälestisi nagu koobaslinn, klooster mägedes, Kreeka kolooniate jäänused, samuti 1828. aastal loodud Vorontsovi Loss ning kaunis Nikita botaanikaaed. Kindlasti ei saa mainimata jätta ka Pääsupesa Lossi, millest on saanud Krimmi sümbol. Looduse ja ekstreemse poole armastajad leiavad tee Suurde Krimmi Kanjonisse, Uchan-Sou ja Jur-Jur koskedele, Vaimude Orgu ja kaunile Demergi mäe nõlvale.

Simferopol on Krimmi kultuurikeskus ja enamasti peaväravaks teiste Krimmi sihtkohtadega tutvumiseks. Linnas on palju nõukogude ajast pärit mälestisi: kümnete kaupa Lenini monumente, mõned neist on hõbetatud, mõni seisab uhkes üksinduses kunagise esindusliku, nüüdseks aga lagunenud kolhoosi peahoone ees.
Jalta asub Simferopolist 79 km lõunas ja on Ukraina tuntud puhkekuurort. Siin asub ka muinasjutuliselt kaunis ja Disneylikult ilus Pääsupesa loss. Kes soovib, võib Simferopolist Jaltasse tulemiseks kasutada maailma pikimat trollibussiliini. Sevastopol on Krimmi üks olulisemaid kultuuri- ja teaduskeskuseid. Siin asub ka Krimmi sõjaaegne mereväe kindlus.

Mida teha?

Krimm on üks kohtadest, kus käivad paljud inimesed ainult mägironimise pärast. Jaltast mitte väga kaugel asub Demergi mägi, kuhu on võimalik paaritunnise jalutuskäigu järel jõuda ka mitteprofessionaalsel mägironijal. Umbes 2 - 3 tundi mööda mägiteid üles ronimist ja 1239 meetrine kõrgus ongi vallutatud. Loomulikult tuleb selle eest ka natukene maksta, sest Krimmis on suhteliselt võimatu midagi tasuta saada.

Krimm on Ukraina suurim kuurort, mis on kuulus oma tervendava kliima ning Musta mere vee poolest. Jalta, Alupka, Gurzuf, Livadia, Oreanda, Gaspra, Mishkor, Seimeyiz, Foros - kõik need kuurortid asuvad Vahemere rohelises kliimavöötmes ning Musta mere kallastes.

Telli uudiskiri
Ees- ja perekonnanimi:*
Kohustuslik väli
E-mail:*
Kohustuslik väli
Meie reisikorraldajad